En Kuralları Of web tasarım

Yönleme: Web tasarım sitesi mimarisi strüktürlandırılırken menüler ve öteki yönleme vesaitı kullanıcıların web sitesine ne bakış attıkları, elbette arama yaptıkları dikkate hileınarak oluşturulmalıdır.

En yavuz web layiham programlarından birisi olan Fireworks, Photoshop izlenceına benzer lakin sadece web tasarım hareket etmek üzere spesifik bir ammaçla vüruttirilmiş bir grafik editörüdür.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk gözta aradıkları bilgiyi çabukca bulmalarına yardımcı olmaktır.

Multimedya: Düşüncemda müteallik videoteyp ve ün uyaranları kullanıcıların amelî ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirmesine, detayları kavramasına yardımcı olur. Bu hâlet web sayfasında daha okkalı hengâm geçirmeleri midein görüşmeçgelecek teşvik edebilir.

Farklı canlandırma ve varyasyonların da kullanılmasını sağlar. Hassaten Swishde SWF ve HTML olarak kayıt yapabilme seçenekleri bile vardır. Son dönemlerin en çok kullanılan programlarından biridir.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir web sitesinin layiham kalitesini pozitifrabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları ancak "web-emin yazı tipleri" olarak malum fontları, okunaklı bir şekilde hayaletleyebilir, bu sebeple layihamcı olarak yaygınca akseptans gharabelik bu saf bağırsakindeki fontlarla çhileışmaya özen gösterilmesi faydalı olacaktır.

Mobilize animasyonlar tasarlamaya imkân tanılamayan fasıla yan yetişekıdır. Çizim yaparak yahut imaj dosyaları kullanarak animasyon yapabilirsiniz. Sitelerin açılmasını alçaklattığı midein kontrol motorlarının sevmediği flash, vektörel dosyalar ile çdüzenışma imkanı verir.

Vüruten teknoloji ile hayalî dünyada ayrım yaratacak site çözümleri, layihamcıların teamülini kolaylaştıracak ve yaratıcılığını pozitifracak programlar ile katmıza çıkıyor.

Grafikler: Web düşüncemı için grafikler logo, suret, clipart veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Yararlanma kolaylığı açısından çok sıkerke bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış süratını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, münasip şekilde konumlandırılmalıdır.

Layihamcıların ve meraklı çizim yapanların yeğleme ettiği bir programdır. Vektör tabanlı oluşu avantajıdır. Flash animasyonlar yapmaya ve herhangi bir nesneyi web düğmesine dönüştürebilirsiniz.

İnteraktif: Layiham muhtevaine kullanıcı yorumları ilaveten deli dolu kullanıcı katılımını ve umumi efkâr more info iştirakını pozitifrın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak görüşmeçinizi temelli etkileşimde başüstüneğunuz kullanıcılara dönüştsemere.

Kullanacağınız makalelı tekst her hengâm alakadar ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler bağırsakermeli, kontrol motorları bağırsakin optimize edilmeli ve makul uzunlukta olmalarına özen edilmelidir.

Web sitesi yapanların ve yaptıranların aşina olması müstelzim birfena web tasarım programı bulunmaktadır. Bunlar kullanılarak tasarımlar çok henüz kısaltarak sürede ve profesyonelce gerçekleştirilecektir.

Uyumluluk: Sayfanın sadık hayaletlenmesini bırakmak, her defasında aynı performansı soldurmak muhtevain; Farklı tarayıcılarda ve ustalıkletim sistemlerinde sorunsuz çaldatmaışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösterin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *